ultrAslan LİSE Bartın

Grubumuz 2013 yılında Feridun KUNDAK başkanlığında kurulmuştur. Kurulan temsilciliğimiz Türkiye’de kurulan ilk 5 temsilcilikten birisidir. Grubumuz Feridun KUNDAK ve birkaç arkadaşının fikir alışverişi sonucundan kurulmuştur. Grubumuz, adının olduğu her yerde felsefesiyle gerek şehir içi gerekse şehir dışında her zaman Galatasaray’ımızı desteklemiştir. Feridun KUNDAK Başkanlığında Şehir icraatları dışında şehir dışında da sırasıyla engelsiz aslanlarımızı desteklemeye Karabük’e , Ziraat Türkiye kupası maçına Kastamonu’ya , Ziraat Türkiye kupası finaline Antalya’ya , Süper Kupa finaline Konya’ya gidilmiştir. Grubumuzun kendi şehrimizde her hafta toplu maç izleme serüveni bu zamanlarda başlamıştır. Grubumuzun ilk pankartı dijital baskılı pankarttır. Sonrasında ilk el emeği pankartımız yapılmıştır. 2016 yılının Eylül ayında başkanlığı Tolga ÖZSÖZ’e devretmiştir. Feridun KUNDAK başkanlığı devrettikten sonra ilk önce Karadeniz Bölge Temsilciliğine ve sonrasında ultrAslan Lise Yurtiçi Koordinatörlüğüne terfi etmiştir ve günümüzde görevini devam ettirmektedir.

( İlk pankartımız) ( İlk el emeği pankartımız )

Tolga ÖZSÖZ görevi aldıktan sonra yaptığı en önemli icraatlerden birisi Türkiye’de kurulan ilk ultrAslan Lise Kütüphanesi Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Şükürler Köyündeki Şükürler İlkokulunda açılmıştır. Bu zamanlarda grubumuzun üye sayısı kurulduğu zamana bakarak büyük bir artış göstermiştir. Ayrıca şehir içi sosyal faaliyetlerde de bulunulmuştur. Grubumuz bu tarihlerde basketbol takımımızın Abdi İpekçi Spor Salonunda oynadığı son müsabakaya takımımızı desteklemeye gitmiştir. 2017 Haziran ayında başkanlığı Batuhan AKMAN’a devretmiştir.

( İlk ultrAslan Lise kütüphanesi )

Batuhan AKMAN başkanlığı devraldıktan sonra grubumuz her geçen senenin üstüne daha da fazla koymaya devam etmiştir. Hem üye sayısı olsun hem de otorite açısından güç kazanmıştır. Bu zamanlarda futbol takımımızın form olarak kötü olduğu dönemde sadece iyi günde değil şartlar ne olursa olsun felsefesiyle takımımızı desteklemeye devam edilmiştir. Bu dönemde oynanan Uefa Avrupa Ligi elemeleri maçı olan Östersunds – Galatasaray maçına sadece lise grubumuz olarak otobüs kaldırılarak Samiyen’e gidildi. Bunun yanı sıra birçok kez lig maçına da İstanbul’a gidilmiştir. Şehir içinde de Akman başkanlığı zamanında birçok sosyal etkinliklerde bulunulmuştur. Bu zamanlarda son olarak ultrAslan Lise genel toplantısına grubumuzdan 15-20 kişi olarak İstanbul’a gidilmiştir. Aynı gün içerisinde oynanan kadın ve erkek basketbol takımlarımızın maçlarına gidilerek takımlarımız desteklenmiştir. 2018 Şubat ayında başkanlığı Berkan KİBAR’a devretmiştir.

Berkan KİBAR başkanlığı devraldıktan sonra şehir içinde yaptığı bir takım icraatlerle grubumuzun otoritesini daha da yükseltmiştir. Kurulduğundan itibaren şehir içinde sosyal faaliyetlere önem veren grubumuz bu dönemde de bu faaliyetlerin göz ardı etmeyerek daha da üstüne koyarak yoluna devam etmiştir. Temsilciliğimiz açmış olduğu ultrAslan Lise kütüphanesine önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de yardım faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Temsilciliğimiz teknik direktörümüz Fatih hocanın sözünden yola çıkarak şampiyonlar ligi temalı pankart yapılmıştır. 2018 Ağustos ayında Konya’da oynanan Süper Kupa maçına takımımızı desteklemek için gidilmiştir. Bu maçtan sonra başkanlığı Alper YILMAZ’a devretmiştir.

 

Alper YILMAZ Başkanlığı aldığından itibaren en önemli olarak grubumuz içi ilişkilere önem vermiştir. Grubumuzu önceki dönemlere bakarak güç ve otorite açısından zirveye taşımıştır ve üye sayısı açısından daha da yükseltmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ise grubumuzda kardeşlik ve aile bağının daha da önem kazanmasıdır. Gerek düzenlenen yemek , toplantı vb. organizasyonlar bunda etkili olmuştur. Bu dönemde grubumuz olarak takımımızı desteklemeye gittiğimiz ilk maç Uefa Şampiyonlar Ligi maçı olan Galatasaray- Schalke maçıdır. Şehir içinde de çok fazla göz önünde olduğumuz ve adımız daha çok duyulduğu için Bartın TV den gelen yayın teklifini geri çevirmeyip Yurtiçi Koordinatörümüz Feridun KUNDAK ve Başkanımız Alper YILMAZ canlı yayına katılmıştır. Bu sayede halkımız gerek Bartın gerekse genel lise olarak gayemizi anlamıştır. Daha sonrasında kulübümüzün Beşiktaş maçı öncesi düzenlediği taraftara açık antrenmana lise olarak otobüs kaldırıldı. Geçen dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de açılan kütüphanemize yardımlarda bulunulmuştur. Gidilen bir başka maç ise Bolu’da oynanan Ziraat Türkiye Kupası Boluspor- Galatasaray maçıdır(Kar dolayısıyla ertelenen ve daha sonra oynanan maç ). Bu dönemde grubumuzun el emeği olarak en büyük pankartı olan ve Samiyen’e gönderdiğimiz ilk pankart Uefa Avrupa Ligi maçı olan Galatasaray- Benfica maçında stadımıza asılmıştır. 2018-2019 senesinde oynanan ve şampiyonluk maçımız olan Galatasaray- Başakşehir maçına da şehrimizden otobüs kaldırılıp takımımız desteklenmiştir. Daha sonrasında Süper Kupa Finali olan Galatasaray- Akhisar maçına Ankara’ya Lise olarak takımımız desteklemek için gidilmiştir. Amacımızın sadece Futbol Takımını desteklemek olmadığını göstererek Samsunda Oynanan Kadın basketbol takımımızın Canik BLD. İle oynanan maçına destek olmak için gidilmiştir. Şunu söylemeyi de unutmayalım gerek şehir içi gerek şehir dışı gösterdiği faaliyetlerle grup temsilcimiz Alper YILMAZ Karadeniz Bölge temsilciliğine layık görülüp göreve getirilmiştir( Son Lise Karedeniz Bölge temsilcimizdir). Grubumuz olarak her zaman takımımızın yanında olduğunu göstermek amacıyla 2019 Aralık ayında oynan Galatasaray- Ankaragücü maçına takımımızı desteklemeye gidilmiştir. Ardından Mart ayında oynan Galatasaray – Gençlerbirliği ( Covid-19 Salgınından önceki son seyircili maç ) maçına yine takımımızı desteklemek için gidilmiştir. Temsilcimiz Alper YILMAZ görevini hala sürdürmektedir.

( Grubumuzun el emeği en büyük pankartı)

ultrAslan Lise Bartın bu zamana kadar yaptığı her işin hakkını vermiştir ve vermeye devam edecektir bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır !

 

 

Bir cevap bırakın

Your email address will not be published.